آخرین خبرها
555

۱۲ ترفند گوگل کروم

نرم افزارGoogle Chrome  مرورگر ساخت شرکت google است که در عین این که مدت کوتاهی از طراحی آن میگذرد، اما با امکانات مناسب و طراحی هوشمندادنه و سرعت بالا، محبوبیت بی نظیری بین کاربران اینترنت پیدا کرده.در ادامه می توانید ۱۲ ترفند برای بهتر کارکردن با این مرورگر را مطالعه کنید.

 

۱٫ از نوار آدرس برای انجام محاسبات ساده استفاده کنید. می توان از گوگل برای انجام پاره ای از محاسبات ریاضی استفاده کرد.  در مرورگر کروم به راحتی می توانید عبارت را در نوار ابزار بنویسید و گوگل کروم نتیجه آنرا در همان نواز ابزار نمایش می دهد.

۲٫ اگر در سایتی محلی برای تایپ وجود داشت، مانند فرم وارد کردن نظرات، و فکر کردید که این محل کوچک است می توانید نشانگر ماوس را بر روی گوشه پایینی و سمت راست محل تایپ برده و آن گوشه را گرفته و بکشید تا جایی که اندازه محل تایپ مناسب شود.

۳٫ با راست کلیک کردن بر جایی از صفحه ای که دارید آنرا مشاهده می کنید و انتخاب کردن گزینه Inspect element می توانید اطلاعات فنی (مانند زمان لود صفحه و تصاویر و ….) بسیاری را در مورد آن صفحه بدست بیاورید.(این مورد بدرد طراحان وب می خورد.)

۴٫ با گرفتن و کشیدن برگه ها (Tab) به سمت پایین می توانید آنها را در یک پنجره جدید داشته باشید. با کشیدن یک پنجره هم به داخل نوار برگه ها، می توانید آنرا به برگه های آن پنجره اضافه کنید.

۵٫ با کلیک بر روی تصویر فولدری که در سمت راست نوار ابزار قرار دارد و انتخاب گزینه Create Application Shortcuts می توانید از سایتی که در حال بازدید آن هستید یک برنامه بسازید که مسقل از مرورگر اجرا شود. البته این گزینه بیشتر بر روی سایتهای خانواده گوگل کار می کند.

۶٫ با فشردن Ctrl+Shift+N پنجره ای را در حالت incognito باز می کنید. صفحاتی که در این پنجره دیده شوند در تاریخچه مرورگر شما ثبت نخواهند شد، و البته ردپاهای دیگری هم از خود باقی نخواهید گذاشت (مانند کوکی ها). البته این امکان از ذخیره شدن اطلاعات بر روی رایانه شما جلوگیری می کند اما همچنان ممکن است سایتها بتوانند اطلاعاتی از رفتارهای آنلاین شما ذخیره کنند.اگر هم لینکی را خواستید در این حالت باز کنید می توانید بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Open link in incognito window  را انتخاب کنید.

۷٫ Alt+home لینکی را باز می کند که در تنظیمات گوگل کوم آنرا به عنوان Home وارد کرده اید.

۸٫ Ctrl+shift+T آخرین برگه ای که بسته اید را باز می کند.

۹٫ با هر بار فشردن Ctrl+Tab به برگه بعدی می روید. ترکیب Ctrl+Shif+Tab این کار را در جهت عکس انجام می دهد.

۱۰٫ می توانید یک لینک را گرفته و آنرا در فضای میان دو برگه رها کنید تا آن لینک در یک برگه جدید باز شود.

۱۱٫ با فشردن Ctrl+B نوار Bookmark ها از دید پنهان می شود و با فشردن دوباره همین ترکیب پدیدار می شود.

۱۲٫ اگر می خواهید دفعه بعد که کروم را باز می کنید همه آن برگه هایی که قبلا باز بودند دوباره باز شوند بر روی علامت آچار در نوار ابزار کلیک کرده و گزینه Options را انتخاب کنید سپس گزینه Reopen the pages that were open last را انتخاب کنید.

.

مرورگر گوگل کروم را هم از لینک زیرمی توانید  دانلود کنید.

لینک دانلود با حجم ۱۶٫۸

.

پسورد : www.2000download.com

.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*