آخرین خبرها
555

ساختن دو فایل یا فولدر کاملا هم اسم در یک محل!!!

تا حالا شده بخواهید فایلی رو در محلی کپی کنید یا بسازید ولی هم نام اون فایل وجود داشته باشه و شما نیز مجبور باشید نام فایل رو تغییر بدید یا عدد و حروفی بهش اضافه کنید که جایگزین فایل قبلی نشه؟ حالا چطور میشه دوفایل هم نام رو در یک محل بسازیم بدون اینکه بخواهیم تغییری در اسم اونا بدیم! به عکس بالا توجه کنید .

به محلی که قصد دارید دو فولدر با نام یکسان را بسازید بروید.فولدر جدیدی ساخته و نام دو قسمتی برای آن بگذارید مثلا download  ۲۰۰۰ و بین دو کلمه فاصله بدید.همونطور که می بینید بین کلمه ۲۰۰۰ و download یک فاصله وجود دارد!
حالا یک New Folder بسازید و اون رو به شکل زیر که خدمتتون عرض میکنم تغییر نام بدید!
قسمت اول یعنی ۲۰۰۰ را تایپ کرده و بجای زدن کلید اسپیس جهت فاصله کلیدهای  Alt + 255  (کلید alt را نگه داشته و ۲۵۵ را بزنید )  را بزنید. با اینکار دقیقا یک فاصله درست مثل اسپیس ایجاد میشه!!! سپس قسمت دوم یعنی download را تایپ نمائید.

نکته: جهت زدن عدد ۲۵۵ از کلیدهای سمت راست صفحه کلید (کلیدهای ماشین حسابی) استفاده کنید.
خب به همین راحتی شما دو پوشه با یک نام ساخیتد! اگه میخواید پوشه های بیشتری هم نام باشن باید از سه کاراکتر استفاده کنید مثل:

۲۰۰۰ download Site

یک نکته خیلی مهم برای کسانی که دوس ندارن یک فایل با خط فاصله داشته باشن! کافیست در انتهای نام فولدر کلیدهای Alt + 255 را بزنید تا فاصله ای مجازی ایجاد شود اما در ظاهر دو فولدر هم نام خواهید داشت.

منبع: www.7Learn.com

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*