آخرین خبرها
555

راهنمای جامع و آموزش بازی پوکمون گو (Pokemon Go)

حتما تا بحال درباره پوکمون گو شنیده اید بازی که نینتندو چند روزی است عرضه کرده و در همین مدت کم صدر همه جدول ها را گرفته است و هرروز شاهد اتفاقات جالب از آن در سراسر جهان هستیم مانند حمله مردم نیویورک به سنترال پارک برای گرفتن پوکمون و … . اما این بازی چیست و چه پتانسیلی در pokemon go نهفته است که حتی شاید منتظریم چیزی فراتر از طرفداران کلش آف کلنز را در آن ببینیم پس در زیر ابتدا یک معرفی کلی از سبک و سیاق بازی میکنیم سپس به جزئیات میرویم و ویژگی های خاص و قسمت های مختلف بازی را معرفی میکنیم.

در ابتدا باید بدانید که پوکمون گو بر این پایه و اساس طراحی شده است که دنیای مجازی را با دنیای واقعی تلفیق کند و در واقع شما مانند سایر بازیهای موبایلتان نمیتوانید در خانه یکجا لم بدهید و این بازی را بازی کنید بهتر است بدانید بایستی یک جفت کتانی ورزشی پا کرده و به خیابان بروید و پیاده روی کنید تا بتوانید مراحل بازی را پشت سر بگذارید.
شروع بازی
اموزش بازی پوکمن گو

۱٫ابتدا بایستی بازی را از گوگل پلی دانلود و نصب کنید. لینک گوگل پلی  یا   از این لینک به طور مستقیم

۲٫ بعد از نصب بازی برای اجرای آن حتما نیاز به یک برنامه تغییر آی پی دارید پس ابتدا آن برنامه را نصب سپس بازی را اجرا کنید.(این مرحله دیگه لازم نیست کشور ایران هم به لیست اضافه شد و بدون تغییر ای پی هم میتوان بازی کرد)

۳٫صفحه ثبت نام بالا می آید اکانت گوگل را انتخاب و وارد بازی شوید.

بعد از ورود به بازی لازم است شخصیتی را که قرار است در نقشه شما باشید را شخصی سازی کنید مثلا مو ، رنگ پوست ، کلاه و طراحی لباس و … را تعیین و سپس به مرحله بعد بروید.

هم اکنون خود را درون نقشه ای کارتونی اما واقعی از موقعیتی که همین الان روی نقشه تهران یا هر شهر دیگری هستید خواهید یافت این محیط همان جایی است که ۹۹% اتفاقات بازی در آن رخ میدهد جایی که بایستی در آن بگردید و پوکمون گیر بیاورید. در ابتدا برای شروع باید یکی از سه پوکمون پیشنهادی بازی را کچ یا دریافت کنید این پوکمون ها با نام و های Charmander و Bulbasaur و Squirtle رو به روی شما قرار میگیرند که جز پوکمون های کمیاب نیز هستند پس با دقت یکی از آنها را بگیرید.
چگونه پوکمون ها را دریافت کنیم

آموزش بازی پوکمون گو

گرفتن پوکمون ها اصلی ترین کاریست که در این بازی باید انجام دهید . اگر روی گزینه پایین سمت راست صفحه اصلی بازی کلیک کنید کلیه پوکمون هایی که در نزدیکی شما هستند را نمایش میدهد. تعداد رده پاهای نمایش داده شده زیر هر عکس نشان از نزدیکی یا دور بودن آن پوکمون به شما دارد. اگر سه رده پا دیدید یعنی فاصله آن از شما دور است (حدود ۹۰ متری) ، اگر دو رده پا دیدید یعنی پوکمون مورد نظر در فاصله ی نزدیک تری از شما قرار دارد (حدود ۶۰ متر) و اگر یک رده پا میبینید یعنی آن پوکمون در فاصله حدود ۴۰ متری و نزدیک شماست.این ایده به این دلیل بوده است که شما مسافتی را طی کنید تا به پوکمون ها نزدیک شوید.

اما وقتی پوکمونی در نزدیک شما باشد آنرا در نقشه خواهید دید و گوشیتان ویبره میخورد حالا وقته گرفتن آن است :

۱٫ روی پوکمون لمس کنید تا برای شما نمایش داده شود حالا در دوتا حالت ar (با دوربین) و یا حالت معمولیه بدون دوربین میتوانید موجود مورد نظر را در صفحه ببینید.

۲٫ توپ مخصوص بازی یا همان pokeball که در پایین صفحه قرار دارد را باید سمت موجود پرتاب کنید.اما باید حتما دقت کنید که درست بیاندازید چرا که توپ های شما محدود هستند.

۳٫ وقتی توپ را در داخل حلقه نمایش داده شده دور موجود بیاندازید آنرا از آن خود کرده اید و به قول معروف در محلی به نام pokedex شما ذخیره میشود.

نکته : وقتی میخواهید توپ را پرتاب کنید حلقه ای دور موجود قرار میگیرد اگر سبز رنگ باشد یعنی گرفتن آن پوکمون آسان ، اگر نارنجی متوسط و اگر قرمز باشد دریافت آن سخت است. همچنین دقت کنید وقتی توپ را در دست میگیرید حلقه مدام کوچک بزرگ میشود اجازه دهید در کوچکترین حالت قرار بگیرد تا پرتاب دقیقتری داشته باشید.

توجه : اگر توپتان را بچرخانید و به صورت کات دار به هدف بزنید امتیاز بیشتری کسب میکنید ولی خوب اینکار تجربه و تمرین میخواهد.

آموزش بازی pokemon goآموزش بازی pokemon go

پوکمون گو
سوال : پوکمون ها را گرفتم حالا چی ؟

اصلی ترین بخش این بازی دریافت پوکمون ها است چرا که بعدا قرار است با این موجودات به جنگ و مبارزه با دیگر بازیکنان بروید. هرباری که شما یکی از موجودات را میگیرید به شما stardust , candy و امتیاز تجربه (xp point) داده میشود که بعدا درباره آنها توضیح خواهیم داد.
pokestop ها چه مکانهایی هستند

آموزش بازی pokemon go

خب حالا که شما pokemon گرفته اید نیاز به آیتم دارید. پوک استاپ ها مکان هایی هستند که از آنجا میتوانید آیتم هایی مانند پوکبال ها یا همان توپ یا آیتم های دیگر را برای پیشرفت در بازی جمع آوری کنید.

pokestop ها را در بعضی مناطق بروی نقشه به شکل چند مکعب آبی چرخان خواهید یافت وقتی به آنها نزدیک شوید و آنها را لمس کنید وارد میشوید و با انجام روند زیر میتوانید آیتم بگیرید :

۱٫ یک دیسک در وسط صفحه برای شما نمایش داده میشود سعی کنید با انگشت خود خیلی سریع آنرا بچرخانید تا آیتم ها بیرون ریخته شوند.

۲٫ بروی آیتم هایی که در حباب هستند ضربه بزنید و آنها را مال خود کنید.

بعد از استفاده و دریافت آیتم از پوک استاپ این مکان به مدت ۱۰ دقیقه به رنگ بنفش در میاد و بعد از آن ریست میشود و میتوانید دوباره از آن استفاده کنید.

نکته : برای مشاهده همه آیتم های خود بروی توپ pokeball در پایین صفحه اصلی بازی بزنید و گزینه item را انتخاب کنید.
به باشگاه ها بروید و مبارزه کنید
بازی واقعیت مجازی پوکمن گو

تا بحال مواردی که توضیح دادیم شاید مقدمه ای بود تا به باشگاه ها برسیم که رقابت اصلی در اینجا آغاز میشود.

باشگاه ها در نقشه با برجهای بلندی که یکسری توپ بالای آن میچرخند مشخص میشوند. این تاور ها به یکی از سه رنگ زرد ، آبی و قرمز خواهند بود که نشان دهنده تیم کنترل کننده ی آن باشگاه است.همچنین بالای هربرج باشگاه یک پوکمان قرار دارد که قهرمان و مدافع آن باشگاه است.
به یک تیم بپیوندید

وقتی به لول ۵ میرسید میتوانید از روی نقشه یک باشگاه را انتخاب و عضو یکی از سه تیم این بازی شوید که در ابتدای ورود به باشگاه پرفسور راهنمای اول بازی هرسه را برای شما توضیح میدهد و از شما میخواهد یکی را به دلخواه انتخاب کنید :

تیم Instinct (زرد)
تیم Mystic (آبی)
تیم Valor (قرمز)

البته گفتی است که انتخاب تیم تفاوتی در روند بازی شما و یا پوکمون های شما ندارد و تنها شاید از این جهت مهم شوند که چه رنگی در منطقه شما محبوب است و یا دوستان شما عوض تیم چه رنگ خاصی هستند

اما در مقابل شما با سه نوع باشگاه روبه رو هستید : خنثی (neutral) ، دوستانه (friendly) ، دشمن (enemy)
چطور مبارزه کنیم؟

مبارزه روند خیلی سخت و پیچیده ای ندارد و البته بازی هم دستورالعمل زیادی برای آن ارائه نکرده است اما روال کار به صورت زیر است :

وارد باشگاه شوید.
از گوشه سمت راست پایین یک پوکمون که میخواهید از آن استفاده کنید بردارید و GO را بزنید.
با ضربه زدن بروی صفحه حمله و با سوییپ و یا همان کشیدن به چپ و راست جا خالی دهید و سعی کنید حریف را از پا دربیاورید.
هروقت نوار آبی زیر اسمتان پر شد با ضربه بروی صفحه و نگه داشتن انگشت حرکات خاص بزنید.
مبارزه تا وقتی یکی از طرفین خون و یا Hp اش تمام شود ادامه پیدا میکند.

شکل مبارزه همیشه به همین صورت است اما نتیجه آنها متفاوت است که بنا به نوع باشگاهی که در آن هستید فرق دارد.
انواع باشگاهها

باشگاه خنثی

یک باشگاه خنثی در بازی pokemon go به رنگ خاکستری در نقشه دیده میشود و تحت کنترل هیچ تیمی نخواهد بود.پس براحتی میتوانید وارد شوید و آنرا تصرف کنید و یک پوکمون برای محافظت از آن قرار دهید.

باشگاه دوستان

باشگاه دوستان باشگاهی است که توسط هم تیمیهای شما (زرد ، آبی ، قرمز) اداره میشود. در این باشگاه ها شما میتوانید با هم تیمی هایتان مبارزات تمرینی داشته باشید که البته منجر به بالا رفتن لول باشگاه میشود.

توجه : هرچه لول باشگاه بالاتر برود تصرف آن توسط دیگر تیم ها سخت تر میشود.

شما میتوانید با یک پوکمون به مبارزه با پوکمون مدافع باشگاه بروید ، ببرید یا ببازید مهم نیست، مهم اینست که تمرین کرده اید و XP گرفته اید و لول باشگاه را هم ارتقا داده اید.

باشگاه دشمن

خب همینطور که از نام باشگاه پیداست این باشگاه ها در تصرف دشمن است شما میتوانید وارد آنها شوید و تا ۶ مبارز به میدان بفرستید هربار که بتوانید دشمن را شکست دهید یک لول از باشگاهشان کم میشود. اگر میخواهید باشگاه را فتح کنید باید اینقدر دشمن را شکست دهید تا به یک باشگاه خنثی تبدیل شود و بعد از آن میتوانید آنرا برای تیم خود فتح کنید.

دفاع از باشگاه

وقتی توانستید دشمن را شکست دهید و باشگاه را فتح کنید چند نکته وجود دارد که باید بدانید . پوکمونی که در باشگاه برای محافظت قرار میدهید از دسترس شما خارج میشود تا زمانی که شکست بخورد و زمانی شما متوجه میشوید که pokemon شما شکست خورده که به لیستتان بازگشته باشد در حالی که خون آن ۱ است.
موارد اضافی و آیتم ها
بازی انلاین پوکمن گو

دریافت پوکمون ها ، pokestop ها و مبارزه در سالن های ورزش سه قسمت اصلی بازی بودند که شرح دادیم. اما برای پیشرفت در بازی موارد دیگری نیز هستند که باید بشناسید و با استفاده از آنها به بالا بردن تجربه و مهارت پوکمون خود کمک کنید.

اما در زیر تاکتیک هایی را برای پیشرفت در بازی برایتان بیان میکنیم.

افزایش قدرت

هر pokemon در بازی دارای یک قدرت یا (CP = Combat Power) است ممکن است بالا یا پایین باشد که این بستگی به تجربه و مهارت پوکمون شما دارد. شما برای فتح یک سالن ورزش به یک پوکمون قدرتمند نیاز دارید.

شما برای افزایش قدرت یا همان power up موجود خود نیازمند “stardust” و “candy” هستید که این موارد هربار که یک موجود را دریافت میکنید برای شما بدست میآید.

برای افزایش قدرت با استفاده از candy و stardust مانند مراحل زیر را طی کنید:

۱٫ در صفحه اصلی روی pokeball بزنید.

۲٫ pokemon را انتخاب کنید.

۳٫ موجودی راکه میخواهید افزایش قدرت دهید انتخاب و در صورت داشتن مقادیر کافی stardust و candy روی دکمه power up کلیک کنید.

۴٫ امتیاز مربوطه به cp اضافه شد.

تکامل بخشیدن

اگر کارتون دیجیمون ها را به یاد داشته باشید آنها میتوانستند به موجودات بزرگتر و خطرناکتر با قدرت بالاتر تبدیل شوند همین موضوع برای پوکمون ها در بازی pokemon go وجود دارد که شما با استفاده از candy برای دو مرتبه میتوانید پوکمون خود را تکامل بخشید . برای مثال Squirtle برای بار اول به Wartortle و برای بار دوم به Blastoise تکامل پیدا میکند.

برای تکامل با استفاده از candy مراحل زیر را طی کنید:

۱٫ در صفحه اصلی روی pokeball بزنید.

۲٫ pokemon را انتخاب کنید.

۳٫ موجودی راکه میخواهید تکامل دهید انتخاب و در صورت داشتن مقدار کافی candy روی دکمه Evolve کلیک کنید.

۴٫ تغییر شکل موجود خود را مشاهده کنید.

تخم پوکمون

علاوه بر pokeball ها ، تخم مرغ ها یا eggs از دیگر آیتم هایی هست که در pokestop به شما داده میشود. این تخم ها حامل پوکمون ها هستند که برای اینکه آنها را به عمل بیاورید به یک دستگاه جوجه کشی یا incubator نیاز دارید تا تخم را درون آن بگذارید. اما توجه داشته باشید برای به دنیا آمدن تخم درون دستگاه نیاز است تا شما درحالی که صفحه گوشیتان روشن است بین ۲ تا ۵ کیلومتر پیاده روی کنید.

روند جوجه کشی در بازی به صورت زیر است :

۱٫ در صفحه اصلی روی pokeball بزنید.

۲٫ pokemon را انتخاب کنید.

۳٫ انگشت را روی صفحه بکشید تا به صفحه تخم مرغ ها بروید.

۴٫ بروی یک تخم که پیش از این دریافت کرده بودید کلیک و start Incubation  را انتخاب کنید.

۵٫ در این مرحله پیشرفت جوجه کشی را خواهید دید که بعد از اتمام کار تخم باز میشود و تخم به عمل می آید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*