آخرین خبرها
555

رکوردشکنی سریع‌ترین خودرو جهان – عکس

بالاترین سرعت

ابرخودروی Venom GT‌ با حداکثر سرعت ۴۴۷ کیلومتر در ساعت، عنوان سریع‌ترین خودروی جهان را به خود اختصاص داد. فرودگاه لمور در مرکز کالیفرنیا به دلیل دارا بودن طولانی ترین باند فرودگاهی در آمریکای شمالی برای تست سرعت ابر خودروی Venom GT‌ انتخاب شد. با وجود رکوردشکنی بوگاتی ویرون با سرعت ۴۳۰٫۹ کیلومتر در ساعت، سرعت نهایی خودرو Venom GT‌ ۴۴۷٫۳ کیلومتر در ساعت اعلام شده است که به دلیل مسیر کوتاه حرکت و توقف باند فرودگاه، امکان تست سرعت در این مرحله آزمایش وجود ندشت؛ سرعت آزمایش شده در این مرحله ۴۲۷٫۶ کیلومتر در ساعت اعلام شده است. 

با کمک دو سیستم ردیابی GPS‌ سرعت خودرو مورد آزمایش قرار گرفت که نشان داد خودرو در مدت ۲٫۷ ثانیه به شتاب ۹۶-۰ کیلومتر در ساعت و در مدت ۱۳٫۶۳ ثانیه به شتاب ۳۰۰-۰ کیلومتر در ساعت می رسد که دو رکورد جدید به نام خودرو Venom GT در گینس ثبت می کند.

سریع ترین خودرو جهان

طراحان برای کاهش وزن، بدنه خودرو را از کامپوزیت فیبرکربن ساخته اند که اکثر بخش های خودرو بجز درها و سقف را تشکیل می دهد و در این شرایط وزن نهایی به یک هزار و ۲۴۴ کیلوگرم می رسد.

سریعترین خودرو

برنامه ساخت تنها ۲۹ دستگاه از خودرو Venom GT در دستور کار قرار دارد و هر خودرو با آماده شدن بدنه فیبرکربن، شش ماه پس از سفارش آماده تحویل می شود؛ قیمت دقیق این ابر خودرو اعلام نشده است، اما محدوده قیمتی آن احتمالا نزدیک به مدل ۱٫۲ میلیون دلاری بوگاتی ویرون خواهد بود. منبع: ایسنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*