آخرین خبرها
555

لوگوی جام‌جهانی ۲۰۱۴ معرفی شد

لوگوی مربوط به مسابقات جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل به طور رسمی معرفی شد.

 برزیل در سال ۲۰۱۴ میزبان بیستمین دوره رقابت‌های جام‌جهانی فوتبال خواهد بود.این کشور روز گذشته در مراسمی لوگوی رسمی این رقابت‌ها را معرفی کرد.

لوگوی جام‌جهانی ۲۰۱۴ در خود سه دست رنگی را دارد که بر سر یک توپ هستند. در زیر این لوگو به رنگ قرمز عدد ۲۰۱۴ یعنی سال برگزاری جام‌جهانی حک شده است.

سپ بلاتر رییس فدراسیون جهانی فوتبال در مراسم معرفی این لوگو که در شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی برگزار شد، گفت: برزیل بزرگ‌ترین کشور فوتبالی دنیاست. در برزیل فوتبال یک آیین است. زمان آن فرارسیده است که ما به آمریکای جنوبی بازگردیم.

آخرین‌بار آرژانتین در سال ۱۹۷۸ از منطقه آمریکای جنوبی میزبان جام‌جهانی بود. آخرین میزبانی برزیل هم به سال ۱۹۵۰ بازمی‌گردد.

در مراسم معارفه‌ی لوگوی جام‌جهانی ۲۰۱۴ لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا رییس‌جمهور برزیل همراه با چندین بازیکن از تیم‌های ملی فوتبال برزیل در سال‌های گذشته همانند کافو به‌به‌تو و روماریو حضور داشتند.

چند هفته‌ی پیش جزییات مربوط به این لوگو اعلام شده بودند اما اکنون میزبان جام‌جهانی ۲۰۱۴ به طور رسمی این اجازه را می‌یابد تا در آگهی‌های تبلیغاتی مربوط به جام‌جهانی بیستم فوتبال از این لوگو استفاده کند.

ریکاردو تکسیرا رییس فدراسیون فوتبال برزیل نیز در این مراسم گفت: جام‌جهانی ۲۰۱۴ فراموش‌ ناشدنی خواهد بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*