آخرین خبرها
555

دو روش خیلی ساده برای لاغر شدن

واقعیت این است که خیلی از افراد چاق ، بیش از نیاز واقعی شان غذا می خورند و به همین دلیل ، مدام دچار افزایش وزن هستند.
برای این افراد ، کم خوری ، یکی از کارهای سخت است و این ، البته بیش از آن که علت فیزیولوژیک داشته باشد ، منشأ روانی دارد: « مگر می شود کم خورد؟!»

اگر شما هم از این گروه هستید ، این دو راه را برای کم خوردن – بدون بار روانی آن – تجربه کنید:

۱ – بشقاب غذای خود را از میان بشقاب های کم عمق انتخاب کنید. این طوری ، ناگزیر غذای کمتری را در بشقاب تان خواهید ریخت بدون آن که کم بودنش را چندان احساس کنید.
غذا را در همه سطح بشقاب بریزید.

لاغری

۲ – به جای قاشق غذاخوری ، از قاشق چایخوری برای غذا خوردن استفاده کنید. بدن شما ، در طول سال ها ، ناخودآگاه ، به تعداد قاشق ها عادت کرده است.
شاید باور نکنید ولی یکی از فاکتورهای موثر در سیری ، تعداد قاشق هایی است که به دهان می برید ، نه الزاماً حجم غذا! بنابراین ، اگر شما تا قبل از این ، با ۳۰ قاشق غذاخوری سیر می شدید ، این بار با ۳۰ قاشق چایخوری سیر خواهید شد و یا حداکثر ۴۰ قاشق که از حجم غذای قبلی کمتر است.

لاغری

موقع غذا خوردن ، مدام به قاشق کوچکتان نگاه نکنید و تا غذا را به طور کامل (تأکید می کنم : به طور کامل ) نبلعیده اید ، قاشق جدید را پر نکنید و به سمت دهان نبرید.

ممکن است در اوائل کار ، کمی برایتان سخت باشد ولی به زودی متوجه خواهید شد که با حجم کم غذا هم سیر می شوید و نه تنها هیچ کمبودی احساس نمی کنید ، بلکه لذت سبکی بعد از غذا را هم درخواهید یافت و البته ، کاهش تدریجی وزن و تثبیت در وزن استاندارد را.

حتماً به امتحانش می ارزد. خیلی ها با همین روش خیلی ساده ، وزن کم کرده اند.

منبع : وبلاگ سلامت خانم ها

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*