آخرین خبرها
555

جادوی لامبورگینی در نمایشگاه خودروی پاریس

نمایشگاه خودروی پاریس در روزهاز گذشته محل روکم‌کنی خودروسازان بزرگ است!
یکی از اصلی‌ترین شگفتی‌آفرینان نمایشگاه تا امروز لامبورگینی بوده‌است. همگی منتظر بودند که شاهد جادوگری این بار لامبورگینی در نمایشگاه پاریس ۲۰۱۲ باشند. رقبای این خودروساز هم حسابی رویشان کم شد زیرا تا پیش از مسابقات به صورت مداوم از احتمال استقبال سرد از لامبورگینی جدید سخن می‌گفتند.

لامبورگینی

این خودروی جدید از سویی یک فیس‌لیفت از گالاردوی دوست‌داشتنی قدیمی‌است و از سوی دیگر نسخه ارتقا یافته آن به حساب می‌آید. به زبان بهتر در ایده و ساخت این خودرو از نظرگاه طراحی گالاردو که پرطرفدارترین خودرو لامبورگینی‌است استفاده شده اما نکات و ریزه‌کاری‌های مدروزی هم در آن گنجانده شده‌است.

نمایشگاه خودروی پاریس

آنطور که شاهدان نسخه جدید لامبورگینی عنوان می‌کردند این لامبورگینی «خودروی زمانه خویش است.»! یعنی طراحان آن دقیقا متوجه بوده‌اند برای چه دوره و نسلی دست به طراحی خودرو می‌زنند.

ماشین لامبورگینی

نکته جالب در مورد لامبورگینی ۲۰۱۳ این است که در مدت زمان سه ثانیه از سرعت ۰ به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. موتور این لامبورگینی پرسرعت ۱۰ سیلندر خورجینی‌است که می‌تواند ۵۴۲ اسب‌بخار نیرو تولید کند. البته برای موتوری به‌روز و دیوانه‌کننده کم‌لطفی‌است اگر واژه اسب‌بخار که معیاری برای قرن‌ها پیش است را به کار ببریم! در زیر می‌توانید عکس‌هایی از این خودرو را مشاهده کنید:

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*