آخرین خبرها
555

تصاویری از بزرگترین لودر جهان LeTourneau L-2350 به همراه توضیحات

بزرگترین لودر جهان

بزرگترین لودر جهان L-2350 ساخته شرکت Le Tourneau واقع در تگزاس امریکا است. این لودر به منظور بارگذاری کامیون های معدن با وزن بالای ۴۰۰ تن طراحی و ساخته شده و توان بارگذاری ۱۶۰۰۰۰ پاوند (۷۲ تن) را تا ارتفاع ۷ متر دارد.وزن عملیاتی این لودر ۲۸۵ تن است و از موتور دیزلی به قدرت ۲۳۰۰ اسب بخار بهره میبرد که ساخت شرکت Detroit Diesel یا Cummins است .

بزرگترین لودر دنیا

این لودر دارای مخزنه سوختی با ظرفیت ۱۰۵۰ گالون (۳۹۷۴ لیتر) و مخزن هیدرولیکی با ظرفیت ۳۲۵ گالون (۱۲۳۰ لیتر) است که علاوه بر اینها به ۱۳۰ گالون (۴۹۲ لیتر) مایع خنک کننده موتور و۷ گالون (۲۶ لیتر) روغن برای جعبه دنده و ۶۶ گالون (۲۴۹ لیتر) روغن برای موتور نیاز دارد.

LeTourneau L2350

تایر های استفاده شده در این لودر دارای ارتفاع ۴ متر و قطر ۱٫۷۸ متر و وزن ۸ تن هستند که حاصل تجربه ۴۰ ساله شرکت Le Tourneau در ساخت تایر های مخصوص ادوات معدن است.این لودر امکان جابه جایی ۱۰۰۰ تن مواد معدنی در مدت یک روز کاری را دارد و همچنین امکان بارگذاری یک کامیون ۴۰۰ تنی با ۵ بار بارگذاری که با توجه به مشخصات و توانایی ها بازده بالایی دارد.

موتور لودر

این موتور دیزلی نیرومند دارای ۱۶ سیلندراست که در مجموع ۶۵ لیتر ظرفیت دارد(هر سیلندر ۴ لیتر) که در نوع خود یکی از بزرگترین ها است .L-2350 دارای بیلی به ظرفیت ۵۳ یارد مکعب میباشد که از این نظر بزگترین است به صورتی که میتوان یک خودور سواری را در آن جا داد.

لودر غول پیکر

این لودر داری سیستم هوشمند کنترل یکپارچه است (LINCS) که اطلاعت حرکتی از قبیل سرعت ، شیب زمین، وزن بار در حال حمل و…… و همچنین اطلاعت عیب یابی موتور ، سیستم ترمز ها ، سیستم هیدرولیک را به صورت دقیق و لحظه ای در اختیار اپراتور قرار میدهد که این سیستم دارای حسگرهای متفاوتی در کل لودر میباشد. علاوه بر این دارای یک سیستم پردازشگر ۳۲ بیتی بوده(MCM) که فرمان های حرکتی اپراتور را در ابتدا پردازش و سپس به اجرا درمیاورد.

قویترین لودر

مشخصات کلی :
کشور سازنده : ایالات متحده امریکا
شرکت سازنده : Le Tourneau
وزن : ۲۵۸ تن
قابلیت بارگذاری : ۷۲ تن
پیشرانه : دیزل مدل Detroit Diesel 4000 series با حداکثر توان ۲۳۰۰ اسب بخار ۱۶ سلیندر ۶۵ لیتر
مخازن : ۱۰۵۰ گالونی سوخت ۳۲۵ گالونی هیدرولیک

۶ نظر

  1. قیمت این لودر چند دلاره؟

  2. نمی دانم فقط می دانم قیمت کامیون های معدن حدود ۵ و ۶ میلیون دلار است

  3. عکس لودر ۹۶۶ رو میخواستم

  4. خیلی جالب و مفید بود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*