آخرین خبرها
555

عکس هایی از هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین

یک هواپیمای جاسوسی، نظارتی و شناسایی که قابلیت پرواز با و بدون سرنشین است روز گذشته(دوشنبه) توسط شرکت نورثروپ گرومان رونمایی شد.به گزارش ایسنا، این هواپیما که فایربرد (Firebird) نام دارد به ارتش آمریکا اجازه خواهد داد تا همزمان به جمع‌آوری فیلم‌های سریع با کیفیت پرداخته، اشکال مادون قرمز را مشاهده کرده، از رادار استفاده کرده و به استراق‌سمع نیز بپردازد.

این هواپیما حدود ۱۰ متر درازا و سه متر ارتفاع داشته و از دو دم برخوردار است. این هواپیما می‌تواند تا ارتفاع ۹۱۴۴ متری بالا رفته و بین ۲۴ تا ۴۰ ساعت پرواز کند.

پهنای باله فایربرد حدود ۲۰ متر بوده و از یک پروانه فشار در انتهای بدنه خود برخوردار است.این هواپیما که نخستین پرواز خود را در فوریه ۲۰۱۰ انجام داده روز دوشنبه توسط شرکت وابسته به وزارت دفاع آمریکای نورثروپ گرومان رونمایی شد.

این هواپیما با توجه به کاهش بودجه دفاعی آمریکا طراحی شده ‌است.
ریک‌کروکس، مدیر برنامه فایربرد این هواپیما را یک سیستم وفق‌پذیر خوانده که به دلیل توانایی انجام چند ماموریت در یک پرواز بسیار باصرفه است.

این شرکت از میزان هزینه صرف‌شده برای ساخت این هواپیما سخن نگفته‌ است.

فایربرد از ۲۳ مه تا سه ژوئن طی یک رزمایش فرماندهی نیروهای مشترک آمریکا موسوم به چالش امپراتوری ۲۰۱۱ در معرض نمایش گذاشته خواهد شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*