آخرین خبرها
555

گرانترین هواپیماهای جهان

 

————————

F/A-18 Hornet

F/A-18 موسوم به Hornet – به معنی زنبور سرخ – جنگنده‏ای است دو نفره، دو موتور، چندمنظوره (جنگندهء تهاجمی) که می‏تواند هم از روی ناوهای هواپیمابر عمل نماید و هم از پایگاههای زمینی.برای F/A-18 انبوهی از ماموریتهای گوناگون تعریف شده است: ایجاد برتری هوایی، اسکورت جنگنده‏ها، خنثی سازی دفاع هوایی دشمن، عملیات جاسوسی و اکتشافی، هدایت عملیات هوایی، پشتیبانی دور و نزدیک هوایی و قابلیت عملیات در شب.

 

——————————————————————————————————-

EA-18G Growler پرنده اخلال گر

Growler EA-18G به عنوان هواپیمای ناظر (مراقب) و مهاجم رادار و تهدیدات راداری دشمن و همچنین شبکه ارتباطات دشمن مورد استفاده قرار می گیرد.

—————————————————————————————————-

V-22 Osprey

V-22 یک وسیله ی جنگی هواییست که با استفاده از تکنولوژی تیلتروتر (کج شونده) همانند یک هلیکوپتر توانایی پرواز عمودی را داراست و نیز میتواند مانند یک هواپیما با سرعت و ارتفاع بالا پرواز کند

————————————————————————————————–

F-35 Lightning II پیشرفته ترین هواپیمای جنگی جهان

این هواپیما در سه مدل تولید می شود که ۸۰ درصد قطعات مشترک است.F35A که مثل هواپیماهای معموی از باندهای متداول بلند شده و بر روی باند معمولی فرود می آید.F35B توانایی باند شدن از باندهای کوتاه و فرود عمودی را دارد.F35C جهت ناوهای هواپیمابر مناسب است.

———————————————————————————

E-2D Advanced Hawkeye

این هواپیما ورود هواپیماهای بیگانه و نیزموقعیت هواپیماهای خودی را گزارش می دهد.این هواپیما با استفاده از رادار که به صورت بشقاب بزرگی بر رویش نصب شده و نیز به صورت ۳۶۰ درجه می چرخد  اطلاعات را کسب می کند.این هشدار دهنده از دوموتور توربوپراپ رولزرویس استفاده می کند.

——————————————————————————————-

VH-71 Kestrel

——————————————————————————————–

P-8A Poseidon

هواپیمای P-8A یک هواپیمای دوربرد است که نقش ان ضد زیردریایی،ضد اهداف سطحی،جمع اوری اطلاعات و مراقبت و شناسایی است که میتواند در پهنه ی وسیعی از دریا و ساحل عملیات انجام دهد. این هواپیما که بر پایه ی هواپیمای Boeing 737-800 ساخته شده است به امکانات ویژه ای مجهز شده است تا قابلیت بالایی در شناسایی اهداف مورد نظر خود داشته باشد

———————————————————————————————-

C17A Globemaster III

این هواپیما برای مقاصد نظامی طراحی شده است و نقش ترابری دارد.از این هواپیما برای فرستادن نیروی نظامی به مناطق جنگی،ایفای نقش امبولانس هوایی و آمادرسانی هوایی استفاده میشود.این هواپیما قادر است ۱۰۲ چتر باز را با تجهیزات کامل با خود حمل کند.

————————————————————————————————

F-22 Raptor

 دارای سیستم استتار راداری است و کلیه طراحی اجزای آن بر این اصل بنا نهاده شده است، به طوری که در طراحی بدنه آن، هر گونه سطح ناهموار که باعث برگشت انعکاس امواج راداری می شود، حذف گشته و به سطوحی بدون انحنا تبدیل گشته اند و حتی ورودی های هوای موتورها هم بر اساس اصل استتار طراحی شده اند.

———————————————————————————————–

B-2 Spirit

هواپیمای بی ۲ ملقب به روح، بمب افکنی چند ماموریته است که قادر به حمل بمب های معمولی و اتمی نیز می باشد. این بمب افکن به عنوان گامی بلند در تکنولوژی هوایی، نقش مهمی را در برنامه به روز سازی بمب افکن های آمریکایی ایفا نموده است. این هواپیما، دارای قدرت آتش یا رهاسازی بمب به میزان بسیار زیاد و در هر مکانی از جهان است که حتی دفاع های زمینی بسیار نیرومند نیز حریف این بمب افکن نمی شوند.همچنین این هواپیمای بمب افکن، به عنوان یک هواپیمای میان قاره ای شناخته می شود، چرا که برد بدون سوخت گیری آن حدود ۹٫۶۰۰ کیلومتر بوده. این بمب افکن، دارای سکان عمودی، افقی و یا پایدار کننده های ثبات و حتی نشانی از بدنه هواپیما نیست.در این هواپیما، صداگیرهای ویژه ای برای موتورهای آن در نظر گرفته شده و گازهای موتور نیز قبل از آزاد شدن در فضا، به طور کامل سرد می گردند و اثر مادون قرمز آنان به طور کامل رفع می گردد.

 —

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*